Standartní propozice

                                                Czech Teams Championship 10/11
                                                          Standardní propozice

1. Organizace

 

Časový harmonogram závodů

--------------------------------

SKUPINA A: Čtvrtek

 

20:15 kvalifikace, délka trvání 20 minut (povinná)

20:40 závod vypsán na 30% z celkové délky

 

SKUPINA B: Neděle

 

20:15 kvalifikace, délka trvání 20 minut (povinná)

20:40 závod vypsán na 30% z celkové délky

 

Po vzájemné domluvě mezi sebou je možné závod odložit o hodinu a tím pádem by se kvalifikace jezdila ve 21:15 a samotný závod ve 21:40. Záleží, jak se hráči mezi sebou domluví.

 

 

2. Přihlášky

 

Pokud jste tu noví, a chcete s námi hrát online závody GP500, je zapotřebí:

Mít stáhlou a správně nainstalovanou hru GP500. Tu najdete v kolonce "Na stažení" GP500 - Holý základ + návod. Dle návodu si jej nainstalujete.

Dále je zapotřebí právě samotný Bikeset CTC 2010/2011 včetně nového updatu k samotnému Bikesetu. Opět v kolonce "Na stažení" BKS CTC 2010/2011. Prvně se stáhne samotný Bikeset, přesune se do GP500 a po té se stáhne a nainstaluje update. Je tam návod. Právě bikeset CTC je složení našich motorek a našich týmů, za které jezdíme. Vy, jakožto nováčci, si můžete udělat vlastní skiny motorek a nebo jezdit na Wild Card Yamaze, která je v bikesetu určena pro nováčky, kteří přijdou během sezóny. Pokud by jste si chtěli udělat skin vlastní motorky (Yamaha, Honda, Ducati, Suzuki, Kawasaki) je potřeba si stáhnout příslušný skin vaší dané továrny, který najdete opět v sekci "Na stažení" Prázdné skiny MotoGP biků Faster 3. Naše motorky totiž pochází z originálního Bikesetu MOTO GP 2008 - Faster 3. Pak si jendotlivé textury - skiny uděláte a pošlete na meil ucikpetr@seznam.cz. Pak bude vaše motorka časem vydána updatem. Kombinézy a helmy je možno si stáhnout z této stránky. Sekce Rider skin & Helmets

wxatgp500.co.uk/wxatdown/Index.htm

Dále je zapotřebí mít nainstalované Hamachi verzi 1.0.3.0. O Hamachi se píše v samotném návodě GP500 - Holý základ. Až budete mít nainstalované Hamachi, je potřeba se přihlásit na síť cTc09/10_v1 a heslo k této síti je taktéž cTc09/10_v1.

Jako poslední krok, který musíte udělat je ohlášení účasti na stránce www.gp500.cz do diskuze Forum CTC. Na stránce www.gp500.cz se nejprve musíte zaregistrovat, nick použijete ten samý, co chcete používat v samotné hře, po té se přihlásíte na stránku, dáte diskuzi a v sekci Forum CTC oznámíte účast ježdění, v jaký den chcete jezdit zda ČT či NE, ať s vámi můžou ostatní jezdci počítat. Většinou do už vytvořených témat k danému závodu, do kterého by jste chtěli zasáhnout.

Nick ve hře by měl být tedy totožný s nickem, jaký máte na www.gp500.cz. Informace o CTC 2010/2011 jsou a budou na této stránce, na stránce www.gp500.cz se jen "komunikuje" v diskuzi. Je tedy zapotřebí sledovat obě stránky, pokud máte nějaký dotaz, píšte jej na www.gp500.cz.

 

 

3. Skupiny jezdců

 

Aby jezdci mohli odjet závod, je zapotřebí, aby se v daných skupinách sešli min. ve dvou, doporučeném počtu však tří a více. Je zakázáno si odjet sólo závod bez nikoho. Pokud se někdy stane, že ve ČT bude online pouze jeden jezdec, tak ten závod odjede v NE s ostatními a tím pádem se ve ČT nepojede nic.

 

 

4. Závodní motocykly, skiny a nastavení

 

Každý team potažmo jezdec je povinen použít daný motocykl. Pokud si jezdec / team neudělá žádný skin, použíje motorku Wild Card Yamaha. Každý přihlášený team může poslat na mail ucikpetr@seznam.cz platný skin s povinnými prvky dle přílohy. Základní skin motorky je uložen v záložce "Na stažení". Skin jezdce si každý hráč může vybrat (vytvořit) jaký chce a nebo stáhnout z odkazu (sekce Rider skin & Helmets).

wxatgp500.co.uk/wxatdown/Index.htm

To platí jak pro skin jezdce tak pro helmu a rukavici. Barva pneumatik bude pouze černá (originál), žádná jiná barva není povolena.  Startovní čísla budou udělena tak, jak mají jezdci v profilu na www.gp500.cz

 

 

5. Bodový systém

 

Kvalifikace - bez bodů

Závod - body dle dojetí (jezdec)

body dle dojetí (team)

 

Počítání bodů do tabulky jezdců se bude provádět porovnáváním časů všech skupin. tzn. když jezdec skupiny A dojede hůř než jezdec skupiny B tak jezdec skupiny B dostane plný počet bodů. Body se budou sčítat a z výsledné tabulky vzejde šampión. Počítání bodů do tabulky teamů se bude provádět sčítáním dvou nejrychlejších jezdců toho daného teamu.

 

Body celkově:   1. místo               25 bodů

(jezdci)             2. místo               20 bodů

  3. místo               16 bodů

  4. místo               13 bodů

  5. místo               11 bodů

  6. místo               10 bodů

  7. místo                 9 bodů

  8. místo                 8 bodů

  9. místo                 7 bodů

10. místo                 6 bodů

11. místo                 5 bodů

12. místo                 4 body

13. místo                 3 body

14. místo                 2 body

15. místo                 1 bod

 

 

6. Pravidla

 

Všichni závodníci se připojí k serveru min 10 minut před začátkem kvalifikace. Jezdci jsou povinni jezdit stopu podle tratě. Opakované jednoznačné porušování tohoto pravidla bude mít za následek diskvalifikaci z celého závodního večera. Kdo poruší HLVC pravidlo při závodě a přitom získá výhodu nad pronásledovaným jezdcem (předjede), bude po závodě penalizován ztrátou 5ti pozic v celkové tabulce, časově v tabulce skupiny a to časem stanoveným traťovýmy komisaři. Kdo toto poruší opakovaně pro vylepšení času, bude po závodě  diskvalifikován. Používejte smysl pro Fair Play, nejezděte v protisměru a úmyslně nebourejte do ostatních jezdců! Porušení tohoto se bude trestat vyloučením z ligy.  

Upozornění pro všechny jezdce týkající se betonových ploch na různých tratích v šampionátu! Na tyto plochy se nesmí najíždět ke zlepšení výsledku! Pokud na tyto plochy najedete tak !bez plynu! vyjedete zpět na trať a poté můžete akcelerovat. Upozorňuji všechny, že to bude kontrolováno před vydáním výsledků a bude to trestáno viz. pravidla! 

Poslední pravidlo je o startu. GP500 jako hra umožňuje "ulít" start, že i když odstartujete vyloženě sekundu před zhasnutím červených světel, nejste penalizován (když odstartujete třeba ale tři sekundy tak jo). Takový start je zakázán v našem šampionátu a bude přísně kontrolovan v Replayi, takže pokud někdo tak učíni že odstartuje o sekundu dřív a hra mu nedá penalizaci tak se vůbec neradujte, protože podle replaye se zjistí a v takovém případě bude po skončení závodu danému jezdci udělena penalizace x sekund. Takže ještě jednou. Všichni odstartují až jak červena světla na semaforu zhasnou. 

 

Samozřejmě je zakázano jakkoliv sestřelovat soupeře při závodech či zkracovat si cestu apod. Jezdí se čistě.

Každý jezdec který zakládá "HOSTuje" pro systém Fair Play pošle raplay ze závodu hlavnímu organizátorovi!!!!!! Pokud tak neudělá nebudou se počítat zajeté výsledky a po opakovaným neposlání bude vyloučen ze poháru.

 

 

7. Protesty

 

Pokud někdy dojde k podání protestu po závodě, je potřeba aby se každý hráč, který se zúčastnil závodu, podíval na replay a do diskuze napsal, svůj názor na incident. Replay do diskuze vloží hostman hry ihned po skončení závodu. Pokud se nadpoloviční většina shodne, že se daný hráč provinil, hráč dostane penalizaci k výsledku v hodnotě 10 sekund. Pokud se nadpoloviční většina shodne, že se hráč neprovinil, nebude logicky potrestán. Je potřeba podat protest do 24 hodin po skončení závodu.

 

Proti rozhodnutí Sportovních Komisařů se nelze odvolat.

 

 

8. Tresty

 

Konečnou výši trestu navrhuje Hlavní sportovní komisař. Nejvyšší možné tresty jsou:

 

První varování - ztráta 5ti pozic v celkovém hodnocení, minimálně však 20 bodů

Druhé varování - ztráta 10ti pozic v celkovém hodnocení, minimálně však 30 bodů

Třetí a poslední varování - diskvalifikace z celé soutěže

 

 

9. Připojení

 

Když se budete připojovat k serveru hry, tak Vás prosíme abyste neměli na pozadí spuštěné další programy, hlavně download/upload, DC++, ICQ, emailové klienty, apod., protože tyto zaberou jednak výkon počítače a druhak zabírají cennou kapacitu linky připojení a tudíž Vám a ostatním jezdcům mohou zkazit závody. V prípadě vypadnutí více jak 50% hráčů z důvodu lagu apod. (dobrovolně odpojeni se nepočítají) se bude kvalifikace nebo závod startovat znovu v plné délce, rovnou nebo dle dohody v náhradním termínu. Dále je usneseno pravidlo vypadnutí hry při příchozí zprávě s Hamachi. Pokud se tak stane a vy se ocitnete ve Windows (počítá se jen Závod, kvalifikace a treninky NE!) tak uděláte screen plochy kde bude vidět zpráva která způsobila vypadnutí + na liště otevřeno GP5OO a pošlete na mail Hany12@seznam.cz a do hry se již znovu nevracejte!! Bude vám dán náhradní termín.

!!!Je na každém jezdci, aby uvážil zda je jeho připojení a HW dostatečně kvalitní pro online závodění!!!

 

 

10. Závěr

 

Doufám že to není moc složité, ale i tak jakékoli dotazy směřujte k hlavnímu organizátorovi. Přeji hodně zábavy, dobré a hlavně čisté závody :)

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena www.gp500.cz