Pro nově příchozí

 

Informace pro všechny nováčky

 

Season CTC 2010/2011 has ended, the last race has been 29.5.2011. No races anymore.

Sezona CTC 2010/2011 je ukončena, poslední online závod se odjel 29.5.2011. Žádné oficální závody se už nejezdí.

 

Vítám všechny nové hráče online šampionátu CTC. V tomhle článku se dozvíte, jak se můžete připojit do našeho šampionátu. Šampionát se jezdí od záři do června, jezdí se na dvě skupiny, jedna ve čtvrtek, druhá v neděli. Je to dáno tím, že každý hráč může jen někdy. Začíná se ve 20:15 dvacetiminutovou kvalifikací a pak závodem, který je vypsán na 30% závodní délky, tedy od 8 - 11 kol, záleží na délce trati. Na hamachi si tedy jezdci dávají sraz už ve 20:00 (ve ČT a v NE). Po té, co se odjede čtvrteční skupina a nedělní skupina se sesumírujou výsledky a udělá se finální výsledek z obou závodů. Tedy součet obou jízd a dle toho se určí vítěz. Jezdec, co má nejrychlejší čas v závodě vyhrává. Samotné výsledky se tedy na web objevují vždy v neděli po odjetí nedělního závodu, tedy cca kolem 22:00 na hlavní stránce. Kalendář závodů CTC naleznete v sekci "Kalendář". Šampionát jezdíme na motocyklech MOTO GP s vlastními textury - skiny. Motorky jsou neprůjezdné, takže může docházet ke kolizím, je tedy potřeba jezdit ohleduplně a nenarážet do soupeřů, jinak vás postihne penalizace v závodě. Tolik základní info o šampionátu. Více informací o šampionátu a o jeho struktuře najdete v sekci "Novinky" a poslední články jsou o struktuře a organizaci letošního šampionátu.

 

1. Aby jste mohli hrát šampionát GP500 s online bikesetem CTC, který jezdíme, je potřeba mít stáhlou a dobře nainstalovanou samotnou hru GP500 - holý základ. Všechny informace, jak stáhnout tuto hru a jak ji správně nainstalovat se dozvíte v následujícím odkazu. Pokud tedy chcete s námi závodit, prosím tedy o důkladné přečtení a správné nahození této hry do vašeho počítače. Zde je samotný článek a návod o GP500.

 

ctc08-09.webnode.cz/news/jak-spravne-stahnout-a-nainstalovat-gp500-/

 

2. Pokud jste si tedy už správně nainstalovali samotnou hru GP500, přejdeme k druhému kroku. My všichni hráči CTC jezdíváme závody na motorkách šampionátu MOTO GP, tedy motorky Yamaha, Honda, Ducati, Suzuki, Kawasaki. Tento náš balíček, kde máme tyto motorky ve vlastních  barvách se nazývá Bikeset CTC. Tento bikeset si musíte stáhnout a dát do hry GP500. Jednoduše řečeno, Bikeset = adresář DATA. Tento adresář DATA stáhnete, a přesunete do vašeho adresáře GP500 (tedy tam, kde máte nainstalovanou hru). Během roku vychází i updaty do bikesetu, je tedy potřeba stáhnout samotný bikeset (DATA) a k němu i update(y). Všechno tohle naleznete na níže uvedeném odkazu. Je k tomu i samotný návod, takže postupujte podle návodu a uvidíte, že se vám to podaří.

 

ctc08-09.webnode.cz/products/bks-ctc-2010-2011/

 

3. Pokud jste si stáhli adresář Data, a přesunuli jej do adresáře GP500, a to samé jste udělali i s Updatem(y), zkuste si prosím teď spustit hru GP500 souborem GP500.exe. Měla by se vám načíst hra, kde uvidíte naše motorky CTC s našemi jmény. Nastavte si vše potřebné v Options a formát hry na "SIMULATION". Viz. článek "Jak správně stáhnout a nainstalovat GP500". Pokud vše funguje, můžete pokračovat následujícím krokem.

Aby jste mohli hrát online závody, je potřeba mít program Hamachi. O samotném Hamachi se píše už v samotném návodě "Jak správně stáhnout a nainstalovat GP500". Nicméně tento krok rozvedu zde. Z odkazu si stáhněte prosím Hamachi, nainstalujete jej, (non commercial purpose). Po nainstalování si nastavte jméno, klikněte si na ten trojúhelník v pravo, dejte připojit k existující síti a do názvu sítě vepište ctc2011 a heslo je stejné. Pak, když budete chtít hrát online s nami, tak si vždy opíšete na hamachi IP daného hostitele (Rider, Mari,...), spustíte hru, dáte multiplayer, nastavíte TCP/IP, vložíte jeho (Riderovou, Mariho) IP z hamachi, dáte continue, pak se vám načte jeho místnost s jeho založením, dáte join, a už jste v místnosti kde kecáte s dalšími hráči. Nezapomeňte VYPNOUT FIREWALL před spuštěním hry, jinak daného hostitele neuvidíte a vy se tak nepřipojíte. Hamachi tedy můžete stáhnout odsaď.

www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/sdileni_souboru_%28p2p%29/hamachi/download/?g[hledano]=hamachi&g[oz]=1.0.3.0

 

4. Teď už máte všechno potřebné k tomu, aby jste s námi jezdili. Co se týče motorky, tak v Bikesetu CTC jsou motorky, které nikdo nepoužívá, můžete si jej tedy vybrat a pak se mě zeptáte, zda je volná a zda na ní můžete jezdit. Já už to s vámi prodiskutuji. Mé ICQ je 120013219. Jako poslední krok, který musíte udělat je ohlášení účasti na stránce www.gp500.cz do diskuze Forum CTC. Na stránce www.gp500.cz se nejprve musíte zaregistrovat, nick použijete ten samý, co chcete používat v samotné hře, po té se přihlásíte na stránku, dáte diskuzi a v sekci Forum CTC, napíšete, že jste nový hráč a oznámíte účast ježdění od kterého závodu chcete jezdit a v jaký den chcete jezdit, zda ČT či NE, ať s vámi můžou ostatní jezdci počítat. Většinou do už vytvořených témat k danému závodu, do kterého by jste chtěli zasáhnout. Jezdí se ve ČT i v NE od 20:15, takže pokud chcete jezdit, je potřeba v závodním ČT či v závodní NE být na hamachi připojen od 20:00. Pak se už domluvíte, kdo bude hostovat a další podrobnosti.

Podrobný rozpis najdete zde

ctc08-09.webnode.cz/news/kalendar-organizace-ctc-2010-2011/

 

Psaní a čtení diskuze se koná vždy na stránce www.gp500.cz. Tahle ta stránka ctc08-09.webnode.cz slouží ke čtení článků, výsledků, a stahování samotného bikesetu. Ze stránky www.gp500.cz nic nestahujete, slouží pouze za účelem diskuze k daných závodů.

 

5. To je v podstatě vše, když to shrnu, musíte mít samotnou hru GP500, k tomu i bikeset CTC včetně updatů, nainstalované Hamachi a přidanou síť a nakonec registrace a oznámení o vaši účasti v šampionátu na stránce www.gp500.cz. Myslím, že tento návod je napsán dost srozumitelně a zatím nikdo neměl problém tu hru nahodit.

 

Důležité poznámky:

Samotná hra a i samotný bikeset včetně updatů jsou zabaleny ve WinRaru. Aby jste jej mohli rozbalit, potřebujete pochopitelně mít tento program, pokud jej nemáte, můžete si jej zdarma stáhnout a nainstalovat odsaď.

www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/komprese/winrar/download/?g[hledano]=win+rar&g[oz]=3.93

 

Když se budete přihlašovat na sítě Hamachi, je potřeba tam přesně zadávat samotný název i samotné heslo. Občas mi přicházejí dotazy, že zadaná síť neexistuje. Je to dáno tím, že lidé chybně píšou. Takže ještě jednou, správný název sítě, na kterou se nováčci přihlašují je: cTc09/10_v1 a heslo to samé.

 

Nezapomínejte, že během roku vychází i updaty k biksetu, aby jste mohli hrát, je potřeba mít stáhlý bikeset ale i updaty, pokud jsou. Jinak by vám to nešlo, protože všichni hráči mají bikeset včetně updatů a vy by jste bez updatů nemohli hrát. Všechno je v záložce "Na stažení".

 

Pokud vám samotná hra neběží správně, máte speedupy (že se vám jízda na motorce z ničeho nic zrychlý a skončíte v bariéře), nebo máte po chvíli ježdění žlutou obrazovku, či se vam samotná hra sekne, jsou to bohužel problémy, které se vyskytují na nových PC konfiguracích. Řešení některých těchto problémů se vystkytují v hlavním článku "Jak správně stáhnout a nainstalovat GP500".

 

Nezapomeňte si zkontrolovat, zda jste si správně nastavili kompatabilitu souboru GP500.exe. Klikne se pravým tlačítkem na soubor GP500.exe, dá se vlastnosti, po té zvolíte záložku kompatabilita, a v nabídce vyberete kompatabilitu pro Win98.

 

Ohledně dalších případných problémů či otázek k šampionátu můžete psát do diskuze na stránku www.gp500.cz. Doporučuji si prosurfovat domovskou stránku ctc08-09.webnode.cz šampionátu CTC. Zde najdete potřebné informace k šampionátu. Hru GP500, bikeset, kalendář, závodní schéma, pravidla, startovní listinu, výsledky závodů, apod. Na závěr dodávám, že všechny základní informace k letošnímu šampionátu CTC, tedy organizace, struktura, apod. najdete v posledních článcích v sekci "Novinky".

 

ctc08-09.webnode.cz/novinky/

 

Organizátor Pity.

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena www.gp500.cz